Zakup kurtki dla puszystych online. Jak dobrać odpowiedni rozmiar?

Osoby noszące duże rozmiary ubrań mogą mieć problem z ich zakupem w zwykłych sklepach stacjonarnych, dlatego chętnie robią zakupy online. Butiki internetowe oferują duży wybór odzieży nawet w rozmiarach do 8XL, jednak brak możliwości przymierzenia odstrasza część klientów od zakupów w sieci. Czy słusznie? Zdecydowanie nie. Dobór odpowiedniego rozmiaru nie jest taki trudny.

 

Dokładne pomiary

Pierwszym krokiem do kupienia kurtki, która będzie w rozmiarze idealnie pasującym do Twojej sylwetki, jest dokonanie wszystkich niezbędnych pomiarów. Warto skorzystać z tabeli rozmiarów, którą zwykle udostępnia producent odzieży i według niej rozpocząć dopasowywanie stroju.

W przypadku kurtek przeważnie wystarczy zmierzenie obwodu pasa oraz klatki piersiowej,  a także długości od szyi do nadgarstka, aby właściwie dopasować rękawy. Jeśli w tabeli rozmiarów znajdziesz dodatkowe wymiary, również postaraj się jak najdokładniej dostosować je do swojej sylwetki. Jak zaleca pracownik sklepu internetowego Puszysty Pan, nie warto zawsze sugerować się symbolami rozmiarów podanymi na metce. W przypadku każdego producenta odzieży symbol XXXL może oznaczać zupełnie inny rozmiar, a podane oznaczenia warto traktować jedynie umownie.

 

Krój i fason

Nie tylko rozmiary podane w tabeli mają znaczenie przy wyborze właściwego modelu odzieży w dużych rozmiarach. Niektóre kurtki mają fasony luźniejsze, a inne są bardziej przylegające do ciała. Dlatego przeczytaj dokładny opis produktu oraz obejrzyj zdjęcia przedstawiające modela. Zwykle sklepy podają wymiary wyrobu, aby ułatwić wybór kupującym. Osoby puszyste często chcą ukryć pewne mankamenty sylwetki, dlatego warto wybrać taką kurtkę lub płaszcz, w którym poczujesz się komfortowo i wygodnie.

Nie jest jednak dobrym pomysłem kupowanie ubrań o rozmiarze „na wyrost". Noszenie zbyt dużej kurtki nie sprawi, że będziesz wyglądał smuklej, a wręcz przeciwnie. Dlatego warto zawsze nosić odzież idealnie dopasowaną do wymiarów sylwetki. Jak zapewnia nasz rozmówca, kurtki dla puszystych dostępne w sklepie Puszysty Pan dopasowują się do kształtu sylwetki.

 

Kontakt ze sklepem

Jeśli mimo zdjętych wymiarów i wybrania interesujących Cię modeli, wciąż wahasz się, czy podjąłeś właściwą decyzję, możesz skontaktować się z pracownikami sklepu i zapytać o nurtujące Cię kwestie.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą i życzymy satysfakcji z ewentualnych zakupów w sklepie www.puszystypan.pl.