5 oznak świadczących o tym, że ubranie jest za małe

image

Wydawałoby się, że rozpoznanie za ciasnego ubrania jest proste - po prostu się w nie nie zmieścimy. W rzeczywistości jednak sytuacja wcale nie musi być tak oczywista. Poznaj najbardziej alarmujące sygnały mówiące o tym, że pora włożyć większy rozmiar!

Po czym poznać, że ubranie jest niedopasowane

Często usiłujemy pochlebić sobie, nosząc rozmiar odrobinę mniejszy, niż powinniśmy. Niekiedy też nie zauważamy, że nieznacznie przybraliśmy na wadze, i jesteśmy przekonani, że stare koszule czy spodnie wciąż leżą na nas jak ulał. Noszenie przyciasnych ubrań może być jednak szkodliwe dla naszego zdrowia, skutkiem czego może być kaszel, duszności czy zaczerwienienie skóry.

Dlatego warto zachować czujność wobec takich objawów jak:

  1. Niedopinanie się - choć spodnie wydają się doskonale na nas pasować, musimy położyć się na wznak, by zapiąć rozporek. Nawet jeśli potem wszystko wydaje się w porządku i nie odczuwamy żadnego dyskomfortu, jest to znak, którego nie warto ignorować.
  2. Bolesne odciski - zdarza się, że ubranie wydaje się leżeć na nas doskonale, jednak po jego zdjęciu na skórze widać zaczerwienienia w miejscu szwów, a gdy siadamy, guzik od rozporka boleśnie wbija się w nasz brzuch. Jest to oczywisty sygnał, że pora postawić na większy rozmiar.
  3. Fałdki ponad krawędziami np. spodni - tłuszczyk wiszący na biodrach może przydarzyć nam się bez względu na to, czy mamy nadwagę, czy nie. Wystarczy, że dobierzemy spodnie w za małym rozmiarze.
  4. Ogólny dyskomfort - jeżeli materiał spodni lub bluzy jest stale naciągnięty i nieprzyjemnie opina się na naszym brzuchu lub torsie, to oczywisty znak, że ubranie jest za małe. Nie warto tu przejmować się urodą - nawet jeżeli w ten sposób prezentujemy się atrakcyjniej, nasze zdrowie nie jest tego warte.
  5. Brak swobody ruchów - za małe ubranie może ograniczać nasze możliwości ruchowe. W takiej sytuacji możemy nie być w stanie np. unosić ramion czy siadać w kucki.

Odpowiedni rozmiar ubrań to sprawa niezwykle ważna dla naszego organizmu. Dokonując właściwego wyboru, zapewniamy sobie ochronę przed refluksem, podrażnieniami skóry czy występowaniem problemów z krążeniem. Wbrew pozorom możliwe jest takie dobranie odzieży, aby wyglądać w niej atrakcyjnie bez poświęcania własnego zdrowia. Zamiast więc decydować się na za małą koszulkę lub dżinsy, wybierzmy odzież, która zapewni nam całkowity komfort i będzie odpowiadać typowi naszej sylwetki.

Promocje

Producenci

Sklep internetowy na oprogramowaniu Sky-Shop.pl SKY-SHOP Sklep internetowy
Proszę czekać ...

Informacja

Zalogowano poprawnie